Panik Atak Belirtileri Nelerdir?

Proje Açıklaması

‘Tehdit var, tehlike var’ algısı oluşur ‘Savaş ya da kaç’ tepkisi Nörobiyolojik olarak yaşanır. Bütün tepkiler kişinin kendini Savunması veya savaşması için Yani hayatta kalması için üretilir. Panik atak çoğunlukla psikolojik, Bazen biyolojik sebebi olabilir. Çocukluk ve aile yaşantıları, Ruhsal yapıdaki hassaslık Stresli yaşam, alkol ve madde kötüye kullanımı rahatsızlığın belli başlı nedenleridir.

Panik Bozukluk görülme sıklığı Amerika’ da 6 milyon kişi, Toplam Nüfusun %2.7’si panik bozukluktan muzdarip olmaktadır. Panik bozukluk kadınlarda erkeklerden iki kat daha fazla görülür.
Kaygı Bozuklukları ABD nüfusunun 18%’i 18 yaş üstü 40 milyon yetişkini etkiliyor (Kaynak:National Institute of Mental Health)

PANİK ATAK VE PANİK BOZUKLUK İLAÇ TEDAVİSİ İLE BİRLİKTE PSİKOTERAPİ YARDIMI DA ALINIRSA KALICI BİÇİMDE KOLAYLIKLA ÇÖZÜMLENEBİLİYOR.

Proje Detayı

  • Tarih 14 Ocak 2017
  • Etiketler Galeri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı çık

Antalya Psikoloji Eğitim ve Psikolojik Danışmanlık Merkezi Kimdir?

Antalya Psikoloji Enstitüsü, bireysel sorunlar için hipnoz terapisi ve psikoterapi, çocuk psikoloğu olarak ailelere psiko-eğitim, evlilik terapisi ve cinsel terapi hizmeti hakkında bilgi vermektedir.

Psikolojik danışmanlığa ihtiyacınız olduğunu nasıl anlarsınız?

Uzmanımız Ali Bıçak bu soruyu 1 dakikalık video ile yanıtlıyor...

İzlemek için tıklayınız
Call Now Button